Terezčina alchymistická dílna

Bylinná kosmetika

Oleje a séra, krémy, masky a peelingy…

Hydroláty

Destilace bylinných vod

Užívání 

Likéry a tinktury

Serepetičky

Vykuřovadla a jiné…

Mojí vášní jsou byliny a jejich léčivé účinky. Sama je sbírám, suším i zpracovávám. Obzvlášť miluju proces macerace, kdy si člověk musí pár dnů, týdnů nebo dokonce měsíců počkat než to bude hotové. Tohle voňavé čekání můj život příjemně zpomaluje a tím zpomalením ho prohlubuje.

Receptury všech svých produktů tvořím sama na základě svým zkušeností a znalostí chemie a biologie, což jsou obory, které jsem vystudovala, ale po pravdě řečeno, ze všeho nejvíc spoléhám na svoji intuici. 

Významnou součástí mé bylinkové laboratoře je destilační přístroj určený k parovodní destilaci bylin. Díky němu vyrábím vlastní hydroláty (květové vody) a éterické oleje. 

Věřím, že byliny, které rostou v naší blízkosti, jsou našimi spojenci a umí nám pomoci při léčbě všech našich problémů a to nejen zdravotních, ale i psychických a duchovních. Vnímám, že byliny jsou vyspělé bytosti a mám osobní zkušenost s komunikací s nimi.

Nejsem ochránce přírody, jsem její ctitelka. Uctívám Vodu, Zemi, Vítr a Oheň, protože jsou to elementy, které jsou přítomny v každém z nás.