Vyberte stránku

Terapie usmíváním

Každé ráno, dřív než ještě stačím otevřít oči a mé vědomí se naplno vynoří s prvním hlubokým nádechem, v té chvíli, pokud to chytnu, praktikuji terapii usmíváním.

Vycházím z předpokladu, že “jak uvnitř, tak navenek a jak navenek tak uvnitř”. Samotné mudry jsou přeci nervosvalové stimulátory a pozicí prstů se dá ovlivnit nečekané množství pochodů v těle, například krevní tlak a dýchání. Co teprve pozicí mimických svalů…

Neusmívám se tedy proto, že bych se cítila kdovíjak skvěle, usmívám se právě proto abych se skvěle cítila. Je to takový malý trik a funguje spolehlivě. Jen je třeba provést ho ve stavu hlubokého uvolnění, kdy je podvědomí přístupnější.

Terapii usmíváním můžete tedy provádět v pozici šavásana (mrtvola) kdykoli během dne podle potřeby, ale ta chvíle před procitnutím stojí za to. Je to prostor mezi Jinem a Jangem, chvíle, kdy jsou naše svaly doufejme po spánku uvolněné a vědomí těla i mysli je možné naprogramovat jedním krásným dlouhým úsměvem ke spokojenému pocitu.

A proto se usmějte na každou buňku svého těla a poděkujte jí, že pracuje pro vaši věc. A pak se třikrát hluboce nadechněte a budete spokojeni sami se sebou. Jedna dva tři, tak to je. To jsou počty Universa.